Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Przedszkolaki poznały pracę strażaka

2014-05-24 12:00:00 (ost. akt: 2014-05-23 12:00:10)

Autor zdjęcia: OPS GL

Dzieci z Grupy Zabawowej z Rożentala odwiedziły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Przygotowały piosenkę, wyrecytowały wierszyk i wręczyły kwiaty. Panowie poczęstowali dzieci cukierkami. W remizie strażackiej maluchom bardzo się podobało. Strażacy zaprezentowali jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy, a dzieci wcielały się w rolę poszkodowanych. 
Dzieci nie mogły doczekać się możliwości puszczanie wody z węża. Pogoda była bardzo słoneczna i pod wpływem strumienia wody powstała kolorowa tęcza. Maluchy miały możliwość przejażdżki wozem strażackim. Samochód zrobił na przedszkolakach wielkie wrażenie. Panowie pokazali całe wyposażenie samochodu i tłumaczyli jakie ma zastosowanie. Dzieci były podekscytowane, pełne emocji i radości.


Dzieci z Grupy Zabawowej w Kazanicach w minionym czasie poznawały zawody, podczas zajęć dowiedziały się jak ważna jest każda z wykonywanych prac. Każdego dnia maluchy poznały jeden z zawodów, dowiadywały się także jaki jest zakres obowiązków osób pracujących na danym stanowisku oraz jakie atrybuty używane są podczas wykonywanych prac. 
Poznając zawód policjanta dzieci uczyły się jak bezpieczne przechodzić przez przejście dla pieszych, a także jezdnię w przypadku kiedy nie ma namalowanych pasów. 
Z kolei dowiadując się, na czym polega zawód strażaka maluszki udały się do remizy, gdzie panowie strażacy opowiedzieli dzieciom na czym polega ich praca, omówili także wygląd swoich mundurów oraz zastosowanie sprzętu znajdującego się w wozie strażackim. Dzieciaki mogły przymierzyć kamizelki oraz hełmy strażackie, miały możliwość z pomocą pana strażaka trzymać prądownicę, z której tryskała woda. Na zakończenie wizyty maluchy w ramach podziękowania wyrecytowały strażakom wiersz, natomiast panowie przewieźli dzieci wozem strażackim. 
Omawiając zawód sprzedawcy maluchy wybrały się do sklepu gdzie samodzielnie kupiły sobie lizaki, zapoznały się także z asortymentem sklepu, a także przyglądały się w jaki sposób obsługuje się kasę fiskalną.


Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Prątnicy zawsze dobrze się bawią, z chęcią doskonalą swoje umiejętności manualne, kulinarne i sportowe. Dbają o kultywowanie staropolskich zwyczajów, są świadomi zagrożeń wynikających z palenia papierosów.
Podczas kwietniowych zajęć dzieciaki chętnie uczestniczyły w licznych zawodach sportowych. Odbyły się mistrzostwa w piłkę nożną o tytuł Mistrza Prątnicy oraz zawody w jeździe na deskorolce. Zwycięscy dumnie pozowali do zdjęć a każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Wielką frajdę sprawiło im sianie rzeżuchy, tworzenia palm wielkanocnych i barwnych jajek.
Wiele pozytywnych emocji wzbudził również Dzień Koktajli Owocowych, kiedy to każdy z uczestników tworzył własny, niepowtarzalny owocowy szejk. Śmiechu było przy tym co niemiara. Odbyły się także warsztaty z elementami socjoterapii na temat: „Palenie papierosów szkodzi zdrowiu”. Uczestnicy wypisywali w grupach dlaczego ich rówieśnicy sięgają po papierosy, następnie ćwiczyli trudną sztukę asertywnego odmawiania i wypisywali negatywne skutki palenia papierosów. Większość też zadeklarowała, że nie chce palić papierosów, gdyż zależy im na zdrowiu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages