Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Teatr z Wrocławia w lubawskim ośrodku kultury

2014-03-27 15:00:00 (ost. akt: 2014-03-27 10:52:12)

Autor zdjęcia: Archiwum MOK

W środę, 26. marca w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie zorganizowana została impreza edukacyjna dla szkół z Lubawy i okolic. Spektakl „Jaś i Małgosia” oraz „Samotni w tłumie” wystawił wrocławski Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza.

Misją Teatru jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza  do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury. Profil wiekowy odbiorców obejmuje wszystkie etapy kształcenia dzieci i młodzieży: od widzów najmłodszych poprzez młodzież klas IV-VI, gimnazjalną i licealną, aż po widza dorosłego.

Twórcy Teatru przygotowują na każdy sezon aktualne zestawy programowe, dostosowane do specyfiki dydaktyczno-wychowawczej poszczególnych grup wiekowych, opracowane w oparciu w wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej. Założeniem programowych tych działań jest: wychowanie dramatyczne i obywatelskie dzieci i młodzieży, prezentacja adaptacji lektur szkolnych zarówno w formie bezpośredniej jak i poprzez budowanie oryginalnych form autorskich wykorzystujących w swej kanwie główne wątki problemowe, kompilowane w całość, ekspozycja przekrojowa lektur ze szczególnym uwzględnieniem głównych motywów literackich oraz prezentowanych bądź metaforyzowanych przez nie problemów społeczno-egzystencjalnych.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages