środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Przedszkolaki z gminy poprzez zabawę poznają świat

2014-03-09 12:00:00 (ost. akt: 2014-03-07 14:11:22)

Autor zdjęcia: OPS GL

Kalendarz przedszkolaka

Każdy miesiąc kryje wiele ważnych wydarzeń takich jak: święta, urodziny i wiele innych uroczystości. Dzieci z Grupy Zabawowej w Targowisku zapoznały się z różnymi rodzajami kalendarzy, które przyniosły do przedszkola. Po dokładnym obejrzeniu rekwizytów maluchy przystąpiły do wykonania własnych, kolorowych kalendarzy. Podczas prac utrwaliły sobie nazwy miesięcy, dni tygodnia, a także samodzielnie zaprojektowały pierwszą stronę. Podczas zajęć dzieci zaciekawiły się eksperymentami wykonywanymi w ramach projektu „woda” - sprawdzały rozpuszczalność różnych substancji w wodzie, barwiły i mroziły wodę oraz wydobywały ją ze śniegu. Podczas zajęć sprawdzały także, które zabawki pływają, a które toną w wodzie. Oczywiście przedszkolaki nie zapomniały o karnawale i z tej właśnie okazji odbył się bal przebierańców. Maluchy świetnie bawiły się w swoich kolorowych strojach, a uczestnictwo w różnych zabawach i konkursach wywołało uśmiech na twarzach maluchów.

Mali muzykanci

W Grupie Zabawowej w Prątnicy realizowano projekt p.n. „Instrumenty”. Był on doskonałą okazją do lepszego poznania świata dźwięków i instrumentów muzycznych.
Wśród poznanych instrumentów znalazły się: kastaniety, dzwonki chromatyczne, gitara i dzwoneczki. Maluchy chętnie uczestniczyły w zajęciach i zabawach muzycznych. W trakcie zajęć poznały także znaczenie nowych słów, takich jak: nuta, dyrygent, batuta. Jednak największą atrakcją tego projektu była wizyta pana Jana Kanowskiego, który zaprezentował najmłodszym grę na trąbce. Gra na tym instrumencie oraz podziwianie trąbki sprawiło maluszkom wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z realizacji projektu „Instrumenty”. Ponadto dzieci realizowały także blok tematyczny: „Dokarmiamy zwierzęta zimą”. Celem zajęć było uświadomienie maluszkom konieczności dokarmiania zwierząt w czasie zimy. Najmłodsi rozpoznawali i nazywali gatunki ptaków zimujących w Polsce.

Wesołe dni w Sampławie

Po dłuższej przerwie swoją działalność wznowiła Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna oraz Grupa Zabawowa w Sampławie. Uczestnicy z wielkim wyczekiwaniem odliczali dni do otwarcia świetlicy i grupy. Kiedy już to nastąpiło nie odbyło się bez opowieści o wydarzeniach, które miały miejsce w czasie kiedy świetlica i grupa były zamknięte. Uczestnicy z wielkim zapałem angażowali się w organizowane zajęcia, odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których wykonano witraże, dzieci malowały także farbami, lepiły z plasteliny oraz z ciastoliny kolorowe figurki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia integracyjne z chustą animacyjną. Podczas ciepłych, słonecznych dni chodziliśmy na plac zabaw, który znajduje tuż przy szkole i niedawno został odnowiony. Dzieci z Grupy Zabawowej zaczęły prace nad projektem o figurach geometrycznych. Uczą się rozpoznawać podstawowe figury takie jak: koło, trójkąt, kwadrat, prostokąt. Nie może zbraknąć typowych przedszkolnych zabaw , takich jak: stary niedźwiedź, jedzie pociąg itp. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały pracę pod tytułem miasto nocą, która polegała na projektowaniu miasta przy użyciu figur geometrycznych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages