Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

W niekonwencjonalny sposób uczyli się niemieckiego

2014-02-28 14:39:12 (ost. akt: 2014-02-28 14:45:43)

Autor zdjęcia: Archiwum ZS

W czwartek, 27. lutego w Zespole Szkół w Grabowie–Władykach odbyły się warsztaty z języka niemieckiego prowadzone w ramach projektu Instytutu Goethego "Deutsch – Wagen -Tour".

Celem projektu jest popularyzowanie języka niemieckiego w Polsce. Lektorzy "Deutsch-Wagen-Tour" odwiedzają zainteresowane szkoły w różnych zakątkach naszego kraju i zachęcają do nauki języka niemieckiego. Instytut Goethego w Warszawie realizuje projekt, na zlecenie Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec, przy wsparciu firmy VW Poznań sp. z o.o. pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego Ewy Graczyk – Zawiślak, do Grabowa przyjechała kolorowym Volkswagenem lektorka projektu — Magdalena Jurowska. Dzień warsztatów rozpoczęły uczennice gimnazjum, które wykonały piosenki w języku niemieckim. Chętni uczniowie przygotowali na spotkanie wystawę plakatów na temat Niemiec. Wykonawcy piosenek oraz autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni upominkami od Instytutu Goethego.

Zajęcia z języka niemieckiego odbyły się w dwóch grupach po 25 osób. Uczestniczyli w nich uczniowie klas I – III Gimnazjum, którzy bawiąc się i rywalizując poznawali język niemiecki. Warsztaty w zabawny i niekonwencjonalny sposób zachęcały do nauki języka zachodnich sąsiadów. Były quizy, gry i zabawy z kolorową chustą animacyjną Za aktywny udział uczniowie otrzymali upominki: koszulki, kubki, kalendarze, notesy i długopisy.

Po zajęciach z gimnazjalistami Magdalena Jurowska spotkała się z dyrektorem szkoły, Sławomirem Szczawińskim, aby podsumować wizytę i wymienić spostrzeżenia.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kula #1802506 | 212.180.*.* 27 sie 2015 09:44

  Niestety prawda jest taka, że ucząc się tradycyjnym sposobem szkolnym mało kto jest w stanie opanować język. Próbowałem kilkakrotnie i rezultat był różny. Dopiero jak zacząłem szukać innych sposobów na naukę to okazało się, że nie jestem tak oporny jak myślałem. Uczę się języka metodą Emila Krebsa z www.krebsmethod.com i dopiero to na mnie działa. Pozdrawiam

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ANTEK #1345793 | 77.255.*.* 10 mar 2014 16:24

  a aby nie we Wrześni Niemcy kiedyś prowadzili germanizację??? Historia jak widać zatacza koło - szkoda tylko, że teraz się sami o to prosimy..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages