Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Fotorelacje z zajęć w grupach i świetlicach

2014-02-22 09:00:00 (ost. akt: 2014-02-21 10:29:18)

Autor zdjęcia: GOPS

W Grupie Zabawowej w Prątnicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprezentowały swoim bliskim część artystyczną, podczas której recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim Dziadkom upominki: laurkę, własnoręcznie ozdobione serce z piernika oraz fotografię . Dziadkowie wspólnie z wnukami bawili się w tańcu oraz brali udział w konkursach przygotowanych na tę uroczystość. Na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek, który przygotowały mamy maluszków.

Pomimo kapryśnej pogody w Świetlicy Środowiskowej w Prątnicy czas mijał w przyjemnej atmosferze, a uczestnicy mogli doskonalić umiejętności krawieckie, artystyczne oraz wzbogacać swoją wiedzę. Karnawał rozpoczął się cyklem zajęć pod hasłem: „Zabawa to podstawa”. Największym powodzeniem cieszyła się zabawa w gorące krzesła oraz taniec „przebieraniec”. Z kombinacji różnych elementów garderoby powstały przezabawne kreacje. Wiele radości sprawiło także tworzenie Śniegowego Miasta: wybudowano wielką śniegową sofę, lubawskie rondo oraz zamek. Również Śnieżne Graffiti było strzałem w dziesiątkę - błękitny bałwanek, zielone monstrum oraz słoneczna palma to efekty pracy śnieżnych graficiarzy. Dużo emocji wzbudził Dzień Projektowania Kreacji Karnawałowych. Na początku dzieci tworzyły szkice swoich projektów, następnie z ogromnym zapałem przystąpiły do wybierania materiałów, cięcia i zszywania. Wiele wrażeń zapewnił również konkurs plastyczny ”Zima za oknem”, konkurs „Wyginam śmiało ciało”, Pokaz Mody dla Lalek oraz Salon Odnowy Biologicznej. Pamiętając o kochanych dziadkach dzieci wiele serca włożyły w przygotowanie upominków, powstały piękne laurki oraz ręcznie robione poduszeczki na igły. Dniem, na który z niecierpliwością czekały dzieci był Dzień Eksperymentów Naukowych. Tego dnia dr Hortensja Wspaniała ze swoją asystentką Martyną przeprowadziły szereg eksperymentów z dziedziny chemii i fizyki. Największe wrażenie zrobiła erupcja octowo-sodowego wulkanu. Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z zajęć.

Podczas ferii zimowych uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Targowisku codziennie świetnie bawili się przy grach planszowych. „Chińczyk” to ulubiona gra wszystkich dzieci, która wywołuje pozytywne emocje i rywalizację. Młodsi uczestnicy konstruowały budowle z klocków, inne natomiast zajęły się kolorowankami i innymi zajęciami plastycznymi. Nie obyło się bez zajęć kulinarnych, podczas których zostały przygotowane hamburgery. Chłopcy grali w tenisa lub w hokeja na lodzie. Był też salon piękności, czyli małe SPA z masażami, fryzurami i makijażem dla dziewcząt.

OPS GL

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages