Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Zimowe zajęcia w gminnych świetlicach

2014-02-08 12:00:00 (ost. akt: 2014-02-06 13:40:27)

Autor zdjęcia: OPS GL

SPA i piłkarzyki w Łążynie

Na kilka styczniowych dni Centrum Aktywności Lokalnej w Łążynie zamieniło się w małe SPA. Wszędzie unosiła się woń perfum. Dziewczęta, bo to właśnie ich największe zainteresowanie wzbudziło to wydarzenie, malowały sobie wzajemnie paznokcie, robiły fryzury oraz maseczki z naturalnych składników. W sali panował odpowiedni nastrój, w tle słychać było muzykę relaksacyjną, a stanowiska SPA oświetlały świeczki. Chłopcy postanowili zająć się zupełnie innymi sprawami. Rozegrali kilka meczy w piłkarzyki stacjonarne. Największą atrakcją były mecze z Aktywnymi Mamami, oczywiście zwycięstwo należy do młodzieży, jednak Aktywne Mamy często trenują i czekają na kolejny mecz. W trakcie zajęć każdy znalazł interesujące dla siebie zajęcie. 


Zabawy na śniegu w Rożentalu

W Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Rożentalu dzieci długo oczekiwały przyjścia zimy, kiedy w końcu spadł śnieg zabawom na świeżym powietrzu nie było końca. Mróz nie ustępował przez dłuższy czas, ale nie był on straszny dla uczestników świetlicy, którzy urządzili bitwę na śnieżki. Nikt nie dawał za wygraną i rzucał tak długo, aż przemokły rękawiczki i zaczęło dokuczać mroźne powietrze. Mroźne dni sprzyjają grom i zabawom w sali, więcej czasu poświęca się także na rozmowy przy ciepłej herbacie, podczas których poruszane są tematy interesujące młodzież uczestniczącą w zajęciach. 


Dzień Babci i Dziadka na wesoło

W Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Złotowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Udział w nim wzięli także seniorzy z miejscowego klubu. Po przywitaniu gości, głos zabrały dzieci ze świetlicy prezentując krótką część artystyczną. Nie zabrakło piosenek, wierszyków, miłych życzeń jak również dowcipów, w których głównymi bohaterami byli właśnie dziadkowie. Występy dzieci wywołały mnóstwo radości i uśmiechów na twarzach przybyłych gości. Po przedstawieniu wychowankowie wręczyli seniorom drobne upominki – papierowe serduszka z życzeniami. Spotkanie było doskonałą okazją do integracji, wymiany doświadczeń, oderwania się od codziennych obowiązków i miłego spędzenia czasu w gronie znajomych.

My się zimy nie boimy!

Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Targowisku korzystają z zimowej aury. Jazda na łyżwach, sankach i rzucanie śnieżkami, sprawiają wiele radości dzieciom. W bardzo mroźne dni, na stołach zagościły „zimowe” desery w formie bitej śmietany i kawy zbożowej z pianką. Podczas zajęć kulinarnych, poza deserami, były przygotowywane także pyszne hot-dogi. Uczestnicy świetlicy lubią uczestniczyć w zabawach grupowych, jedną z nich była zabawa w „opowieść”, podczas której dzieci układały historie o zamku. Zabawa to miała na celu pobudzenie wyobraźni i wzbogacenie zasobu słownictwa. Nie obyło się również bez zajęć komputerowych oraz różnego rodzaju gier planszowych i zabawy w kalambury.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages