Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Oddaliście już prawie 4,5 tysiąca głosów!!!

2014-01-18 17:05:54 (ost. akt: 2014-02-20 19:53:47)
Na "galowej" scenie występują sportowcy reprezentujący Ziemię Lubawską na sportowych arenach w kraju, ale i poza jego granicami

Na "galowej" scenie występują sportowcy reprezentujący Ziemię Lubawską na sportowych arenach w kraju, ale i poza jego granicami

Autor zdjęcia: Archiwum/Michał Rowiński

Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Ziemi Lubawskiej 2013 roku tętni pełną życia. Pierwsza urna wypełniła się Waszymi kuponami po brzegi, czekamy na drugą… "Grzeją" się także łącza smsowe, za pomocą których również można głosować.

Przypomnijmy, że głosowanie w naszej plebiscytowej zabawie (co podkreślamy na każdym kroku - to tylko ZABAWA!) rozpoczęło się w piątek, 17. stycznia, o godzinie 12. Do jego zakończenia zostało niewiele ponad tydzień, gdyż kończymy w poniedziałek, 3. marca, w samo południe. Cztery dni później, w piątek 7. marca, ogłoszone zostaną wyniki. Nastąpi to po raz szósty na Gali Lubawskiego Sportu, podczas której uczestników naszego plebiscytu czekają miłe niespodzianki. Tradycyjnie swoje wyróżnienia i nagrody wręczy w imieniu samorządu burmistrz Lubawy, Maciej Radtke. Wystąpi też gwiazda wieczoru, o czym w najbliższym wydaniu "Głosu Lubawskiego", w piątek 21. lutego. Na dziś możemy zdradzić, że nie będą to "kiepskie żarty" ;)

No i będą atrakcyjne NAGRODY!!!!!!

Podobnie, jak miało to miejsce w poprzedniej edycji tego konkursu, swoje głosy będzie można oddawać dwutorowo. Pierwsza metoda polega na wycięciu kuponu, wypełnieniu go we wszystkich rubrykach i nadesłaniu lub dostarczeniu osobiście do naszej redakcji (ul. Kopernika 3, 14-260 Lubawa). Można też dokładnie wpisać kod zamieszczony przy każdym z nazwisk w treść smsa i wysłanie go na numer 71601. Koszt jednego smsa to 1,23 zł z VAT.
Na kuponach oddajemy dwa głosy, jeden na sportowca, a drugi na trenera z naszej listy kandydatów. Za pomocą smsa głosujemy tylko na jedną osobę. Na zakończenie wszystkie Państwa punkty będą zsumowane i w ten sposób poznamy "Najpopularniejszych".

NOMINOWANI SPORTOWCY

EWERTOWSKI Tomasz (zapasy, Sokół) — podczas niezwykle prestiżowego, juniorskiego Memoriału im. P. Szczablewskiego w Warszawie zajął 2. miejsce, na Mistrzostwach Polski był piąty, podobnie jak na imprezie tej samej rangi Zrzeszenia LZS; sms o treści GL.NS.1 na numer 71601

FIGGER Mateusz (lekkoatletyka, LKS Lubawa) — systematyczne, 5-letnie treningi przyniosły mu w 2013r. wymierne efekt, na Mistrzostwach Polski młodzików w Radomiu w rzucie oszczepem zajął 9 miejsce, a w Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików w Pasłęku w rzucie oszczepem złoty medal, członek kadry narodowej B Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ponadto mistrz województwa LZS i SZS oraz zdobywca wielu medali w mityngach lekkoatletycznych niższych szczebli, posiada III klasę sportową; sms o treści GL.NS.2 na numer 71601

GAJEWSKI RADOSŁAW (piłka ręczna, LUKS Kopernik) — lider drużyny, z którą zdobył wszystkie możliwe trofea, na mistrzostwie województwa kończąc, niestety nie było możliwości sprawdzenia umiejętności na wyższym poziomie; sms o treści GL.NS.3 na numer 71601

GRZYBOWSKA Joanna (lekka atletyka, LKS Lubawa): w klubie od jego początku, czyli od 2006r., w minionym roku Mistrzyni Polski LZS na 100 i 200m, razem ze sztafetą uczestniczka finałowego biegu 4x100m podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych, zajęła 4. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów na 60m, a na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 200m była siódma, zwyciężczyni mityngów na szczeblu wojewódzkim i innych imprez LZS i SZS w biegach i skoku w dal, posiada aktualnie wysoką, II klasę sportową i jest członkinią Kadry Narodowej B w Lekkiej Atletyce PZLA; sms o treści GL.NS.4 na numer 71601

JABŁONOWSKI Bazyli (piłka nożna, Szynaka Motor) — "mały rycerz" lubawskiego III-ligowca, niewielki wzrostem, ale z wielkim sercem do walki, w poprzednim sezonie 8-krotnie pokonywał bramkarzy rywali, na półmetku obecnego sezonu już 6 razy wpisywał się na listę strzelców, jeden z zawodników z najdłuższym stażem w Motorze; sms o treści GL.NS.5 na numer 71601

JANUSZEWSKI Filip (zapasy, Sokół) — etatowy lubawski kandydat do podium, w minionym roku zdobył srebro na Mistrzostwach Polski młodzików w Raciborzu, był też dwa razy drugi podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski w stylu klasycznym i wolnym, a także trzeci na Międzynarodowym Pucharze Warmii i Mazur; sms o treści GL.NS.6 na numer 71601

JARZEMBOWSKI Damian (futsal, Constract) — kapitan grającego w I lidze Constractu Lubawa, doskonale dyryguje szykami obronnymi zespołu, jego cechy charakterystyczne to silny i precyzyjny strzał z dystansu oraz umiejętność skutecznego wykonywania stałych fragmentów gry, pełni rolę grającego trenera; sms o treści GL.NS.7 na numer 71601

KOWALKOWSKI Mariusz (piłka nożna, Avista) — jest wychowankiem B-klasowej Avisty Łążyn, od wielu lat grający w swoim macierzystym klubie, w którym jest filarem obrony; sms o treści GL.NS.8 na numer 71601

KRAUZEWICZ Jan (tenis ziemny, LTT Laver) — nad większością rywali na ceglanej mączce góruje nie tylko wiekiem, ale też kondycją, której zazdroszczą mu młodsi przeciwnicy, w ubiegłym sezonie zajął m.in. 2. miejsce w deblowym turnieju o Puchar Burmistrza (razem z Karolem Rykaczewskim), a w podsumowującym sezon na lubawskich kortach rankingu Maximusa był siódmy; sms o treści GL.NS.9 na numer 71601

LEWALSKI Błażej (lekka atletyka, LUKS Kopernik) — po przejściu sita eliminacji zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału "Czwartków Lekkoatletycznych", w których w skoku w dal zajął 9 miejsce w kraju; sms o treści GL.NS.10 na numer 71601

LICZNERSKI Łukasz (piłka nożna, Lider) — wychowanek Lidera Złotowo, który występuje w B-klasie, zasłużony zawodnik swojego klubu, w którym występuje na pozycji napastnika, gra też w futsalowej ekipie Constractu Lubawa w I lidze; sms o treści GL.NS.11 na numer 71601

LINKNER Adrian (piłka nożna, Szynaka Motor) — filar formacji defensywnej trampkarzy starszych Szynaka Motoru, po rocznym rozbracie z piłką wrócił do trenowania i okazał się bardzo ważną postacią swojej drużyny; sms o treści GL.NS.12 na numer 71601

LÓŹNIEWSKA Oliwia (kickboxing, Champion) — jedna z głównych postaci polskiej kadry narodowej kadetek, złota medalistka Mistrzostw Europy w kick-light i brązowa w light-contact, brązowa medalista Pucharu Świata w light-kick w Szeged na Węgrzech, złota medalistka Mistrzostw Polski w kick-light, a także najlepsza zawodniczka Międzynarodowego Pucharu Polski Polish Open w pointfighting i kick-light; sms o treści GL.NS.13 na numer 71601

ŁANIEWSKI Hubert (kickboxing, Champion) — na Mistrzostwach Polski kadetów zdobył srebro w wersji kick-light i brąz w light-kick, a na Międzynarodowym Pucharze Polski Polish Open zamienił stopnie podium we wspomnianych wersjach, był także uczestnikiem Mistrzostw Europy; sms o treści GL.NS.14 na numer 71601

MATYJAK Szymon (wędkarstwo) — młody amator wędkowania w minionym roku 2-krotnie wygrywał zawody organizowane na wyrobiskach żwirowych w Kazanicach, a na zalewisku miejskim został Mistrzem Koła w kat. juniorów, w której wygrał też klasyfikację ligi wędkarskiej, dodać należy, że osiągnięte przez niego wyniki okazały się lepsze od wszystkich seniorów; sms o treści GL.NS.15 na numer 71601

MEDERSKI Adrian (piłka nożna, Szynaka Motor) — kapitan III-ligowców z Lubawy, najbardziej doświadczony zawodnik Motoru, który kieruje poczynaniami kolegów w środkowej strefie boiska, choć nie strzela zbyt wielu bramek (w tym sezonie dwa trafienia) to często jest asystentem, a także trenerem juniorów starszych i główną postacią Libro, halowego Mistrza Lubawy; sms o treści GL.NS.16 na numer 71601

MEDERSKI Dawid (futsal, Constract) — jeden z najbardziej doświadczonych zawodników beniaminka I ligi, kreator poczynań ofensywnych, błyskotliwy i nieprzewidywalny, waleczny i bramkostrzelny. W klubie pełni rolę trenera grup młodzieżowych; sms o treści GL.NS.17 na numer 71601

MIECZKOWSKA Weronika (lekka atletyka, LKS Lubawa) — od pięciu lat w LKS Lubawa, w ostatnim roku poczyniła ogromny postęp w rzucie oszczepem poprawiając rekord życiowy o przeszło 14 m, srebrna
medalistka Mistrzostw Polski młodzików w Radomiu, złota w Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików w Pasłęku, Mistrzyni Województwa w oszczepie i kuli W-M ZLA, LZS i SZSjest w kadrze wojewódzkiej w rzutach, posiada III klasę sportową; sms o treści GL.NS.18 na numer 71601

NOWAKOWSKI Maciej (lekkoatletyka, LKS Lubawa) — trenuje dopiero od
lutego 2013r., wcześniej grał w piłkę w Motorze, mimo to może się poszczycić kilkoma godnymi uwagi osiągnięciami, m.in. 5. miejscem na Mistrzostwach Polski Młodzików na 1000m, trzecim w makroregionie mazowiecko-warmińsko-mazurskim i czwartym w ogólnopolskich biegach przełajowych w Narzymiu. W swojej kategorii wiekowej najlepszy w województwie, zawodnik kadry narodowej B, posiada II klasę sportową; sms o treści GL.NS.19 na numer 71601

OLENDER Tomasz (kolarstwo, LKK Ziemia Lubawska) — zwycięzca wyścigów MTB w Suszu, Iławie, Bratianie i Zbicznie, drugi na Maratonie "Po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich", uczestnik ogólnopolskiego "przełajowo-górskiego" cyklu Merida Mazovia MTB Maraton, podczas którego zajmował miejsca w czołówce i ocierał się o podium (dwa razy był piąty, raz ósmy); sms o treści GL.NS.20 na numer 71601

OSTROWSKI Kamil (siatkówka) — mistrz powiatu LZS w plażowej piłce siatkowej, w wojewódzkim turnieju LZS w Starych Jabłonkach zajął 4. miejsce, a pozycję niżej uplasował się na Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Wsi (wszystkie te wyniki w parze z Krzysztofem Pokojskim); sms o treści GL.NS.21 na numer 71601

PENKALA Kornel (tenis stołowy) — najmłodszy zawodnik zespołu GZ LZS Lubawa, który występuje w III lidze tenisa stołowego, perspektywiczny gracz, który bardzo szybko podwyższa swoje umiejętności; sms o treści GL.NS.22 na numer 71601

PIĄTKOWSKI Tadeusz (kolarstwo, LKK Ziemia Lubawska) — jeden z bardziej utytułowanych kolarzy lubawskiego klubu, w minionym roku zajął m.in. 1. miejsce w Pucharze Polski Lotto Poland Bike, był drugi podczas MTB Elbląg Bażantaria, trzeci w cyklu wyścigów Mazurska Gwiazdka, a w klasyfikacji generalnej Merida Mazovia MTB Maraton został sklasyfikowany na 8. pozycji; sms o treści GL.NS.23 na numer 71601

POKOJSKI Krzysztof (siatkówka) — mistrz powiatu LZS w plażowej piłce siatkowej, w wojewódzkim turnieju LZS w Starych Jabłonkach zajął 4. miejsce, a pozycję niżej uplasował się na Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Wsi (wszystkie te wyniki w parze z Kamilem Ostrowskim). Jest też instruktorem piłki siatkowej; sms o treści GL.NS.24 na numer 71601

SENDLEWSKI Kacper (piłka nożna, LUKS Kopernik) — lider szkolnej drużyny piłkarskiej, w 2013r. wraz z kolegami dotarł do finału wojewódzkiego turnieju o Puchar Premiera D. Tuska (5. miejsce); awansował również do półfinału mistrzostw województwa w halowej piłce nożnej i finału turnieju im. M. Wielgusa; razem ze swoimi kolegami zajął też 3. miejsce w ogólnopolskim turnieju ,,Campus Cup"; sms o treści GL.NS.25 na numer 71601

SOSNOWSKI Jakub (kickboxing, Champion) — srebrny Medalista Mistrzostw Polski w wersji light-contact kadetów i 3-krotny zdobywca pierwszego miejsca na Międzynarodowym Pucharze Polski Polish Open w pointfighting, light-contact i kick-light, uczestnik Pucharu Świata na Węgrzech; sms o treści GL.NS.26 na numer 71601

SURDYKOWSKI Michał (tenis stołowy) — zawodnik III-ligowej drużyny tenisa stołowego GZ LZS Lubawa, lider i najlepiej punktujący gracz swojego zespołu, w ligowych meczach bardzo często zdobywa komplet punktów; sms o treści GL.NS.27 na numer 71601

ŚMIGIELSKI Artur (piłka nożna, Szynaka Motor) — najlepszy obecnie junior Szynaka Motoru, gdyby był do pełnej dyspozycji trenera Mederskiego jego ekipa na pewno plasowałaby się wyżej w tabeli, ale dzięki ciągle czynionym postępom wskoczył do kadry III-ligowca i zdążył się już nawet wpisać na listę strzelców, ważny filar futsalowej ekipy Libro; sms o treści GL.NS.28 na numer 71601

TURULSKA Paulina (kickboxing, Champion) — stanęła na 2. stopniu podium Pucharu Świata w węgierskim Szeged w wersji light-kick, nie miała sobie równych i wygrała Mistrzostwa Polski kadetek oraz Międzynarodowy Puchar Polski Polish Open w wersjach pointfighting i light-kick, brała też udział w Mistrzostwach Europy; sms o treści GL.NS.29 na numer 71601

WINIEWSKA Violetta (lekka atletyka, LKS Lubawa) — to był jej najlepszy rok w rozpoczynającej się karierze, w ogólnopolskim finale "Czwartków Lekkoatletycznych" jako pierwsza zawodniczka LKS Lubawa w historii sięgnęła po złoty medal (rzut piłeczką palantową), a następnie powtórzyła ten wynik w międzynarodowym turnieju lekkoatletycznym w Warszawie, gdzie reprezentowała Polskę; jest halową mistrzynią i "stadionową" wicemistrzynią województwa SZS w pchnięciu kulą, ponadto wraz z koleżankami z podstawówki w Złotowie zajęła 4. miejsce w mistrzostwach Warmii i Mazur w tej kat. wiekowej, na której otrzymała też tytuł najlepszego snajpera zawodów (26 bramek); sms o treści GL.NS.30 na numer 71601

WOJDAT Łukasz (zapasy, Sokół) — największe sukcesy to niewątpliwie zwycięstwo w Międzynarodowym Pucharze Polski kadetów w stylu klasycznym w Radomiu i brąz na Mistrzostwach Polski LZS, ponadto wywalczył też trzecie miejsca na międzynarodowych zawodach w Białymstoku i podczas eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży; sms o treści GL.NS.31 na numer 71601

ŻURAŃSKI Patryk (piłka nożna, Jordan) — młody, perspektywiczny zawodnik B-klasowego Jordana Kazanice, gra na pozycji środkowego obrońcy, a mimo to w obecnym sezonie kilka razy pokonywał bramkarzy rywali; sms o treści GL.NS.32 na numer 71601


NOMINOWANI TRENERZY

EWERTOWSKI Robert (zapasy, Sokół) — młody, charyzmatyczny trener pracujący razem z trenerem Henrykiem Mężykowskim z młodzikami, kadetami i juniorami, czyli grupą przynoszącą najwięcej chluby Sokołom, jest wychowankiem Motoru, w swojej zawodniczej karierze reprezentował też barwy warszawskiej Legii, ale wrócił i od lat wierny lubawskim zapasom; sms o treści GL.NT.1 na numer 71601

GRUBALSKI Dawid (futsal, Constract) — najmłodszy trener w I lidze futsalu, potrafi zmobilizować zespół do walki w najtrudniejszych meczach, w kilka miesięcy udało mu się przygotować drużynę do gry na poziomie I ligi, konsekwentny i wymagający od zespołu ogromnego zaangażowania oraz woli walki; sms o treści GL.NT.2 na numer 71601

KOŁODZIEJSKI Leszek (lekka atletyka, LKS Lubawa) — od wielu lat to on, wspólnie z Markiem Tykarskim, szlifują "diamenty i perełki" lubawskiej lekkiej atletyki, za główny sukces minionego sezonu można uznać wyniki jego podopiecznych, którzy są nominowani w plebiscycie, czyli Joanny Grzybowskiej, Weroniki Mieczkowskiej i Mateusza Figgera; sms o treści GL.NT.3 na numer 71601

KUCZYŃSKI Karol (piłka nożna, Avista) — grający opiekun LZS Avista Łążyn, która występuje w B-klasie. Największym osiągnięciem w minionym roku jest pokonanie Jezioraka Iława w eliminacjach do Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim; sms o treści GL.NT.4 na numer 71601

MALINOWSKI Karol (piłka nożna, Motor/LAP) — na jego koncie można zapisać dwa sukcesy: pierwszy to 2. miejsce w Lidze Wojewódzkiej juniorów i krok od awansu do ogólnopolskiej ligi centralnej, a drugi to praca z dziećmi w wieku 5-10 lat w Lubawskiej Akademii Piłkarskiej, w której szkoli ok. 70. młodych adeptów futbolu; sms o treści GL.NT.5 na numer 71601

MAZUROWSKI Rafał (kickboxing, Champion) — sensei lubawskich sportów walki, jego podopieczni od lat liczą się w kraju, a także zadają skuteczne ciosy na arenie europejskiej, w minionym roku z różnych aren przywieźli worek, albo nawet kilka worków, medali, a "wisienką na torcie" były tytuły Mistrzów Polski i trofea z Mistrzostw Europy i Pucharu Świata; sms o treści GL.NT.6 na numer 71601

MĘŻYKOWSKI Henryk (piłka ręczna, LUKS Kopernik) — w minionym roku z reprezentacją chłopców ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Lubawie zdobył Mistrzostwo Województwa w piłce ręcznej, jest to najwyższe osiągnięcie drużyny w historii naszego miasta w tej dyscyplinie, szkoda, że w tej kategorii wiekowej nie rozgrywa się zawodów na wyższym szczeblu; sms o treści GL.NT.7 na numer 71601
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages