Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Mieszkańcy gminy przełamali się opłatkiem

2013-12-21 11:03:39 (ost. akt: 2013-12-21 11:05:23)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska


W piątek poprzedzający Święta Bożego Narodzenia w Rożentalu odbyło się spotkanie wigilijno-opłatkowe mieszkańców gminy Lubawa. W Zajeździe Tropicana spotkali się przedstawiciele władz gminy Lubawa, radni oraz osoby starsze i samotne.

Te spotkania stały się już pewną tradycją i zawsze jest wielu chętnych, by w nich uczestniczyć. Wszystkich gości przywitał wójt gminy, Tomasz Ewertowski oraz Adam Roznerski, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.


— Cieszymy się, że po raz kolejny skorzystaliście Państwo z naszego zaproszenia. To dobra okazja, by się spotkać i porozmawiać w atmosferze najbardziej rodzinnych świąt. W imieniu własnym i całego samorządu chcę złożyć Państwu jak najserdeczniejsze życzenia — przywitał wszystkich wójt.

Tę integracyjną wigilię, według chrześcijańskiej tradycji rozpoczęto modlitwą i odczytaniem fragmentu Pisma Świętego z Ewangelii św. Mateusza. Kilka bardzo wzruszających słów do zebranych przekazał ks. dr Marcin Staniszewski, dziekan Dekanatu lubawskiego.

Przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd goście przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Na scenie wystąpił też zespół muzyczny z Zespołu Szkół w Kazanicach, który zaprezentował kolędy i pastorałki.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages