Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Harcerska Wieczornica Patriotyczna

2013-11-14 09:51:51 (ost. akt: 2013-11-14 09:54:06)

Autor zdjęcia: Archiwum harcerzy

11 listopada to data, którą każdy Polak zna i wie co ona oznacza. Tego dnia bowiem obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Z tej okazji lubawskie zuchy i harcerze zorganizowali wieczornicę patriotyczną, na której przypomnieli gościom jak ważne było to wydarzenie w historii naszego kraju.

Poprzez wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, a także wsłuchanie się w scenę przedstawioną przez harcerzy można było choć troszeczkę poczuć jak czuli się wtedy ludzie, którzy w końcu mogli zamieszkać w wolnej Polsce. Punktem kulminacyjnym wieczornicy było odczytanie słów patrona harcerzy bł. dh Stefana Wincentego Frelichowskiego, które dogłębnie ukazują ideę patriotyzmu i harcerstwa. 


Po przedstawieniu gorące słowa podziękowania padły w stronę dh phm. Marcina Staniszewskiego – proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła, który był inicjatorem zorganizowania wieczornicy, a także dh hm. Janowi Sarnowskiemu, który pomógł w przygotowaniu oprawy muzycznej. 


Chcielibyśmy także złożyć gorące podziękowania panu Józefowi Wiśnickiemu, który zadbał o nagłośnienie przedstawienia. Wieczornica została przygotowana przez X Lubawską Grunwaldzką Gromadę Zuchową „Pracowite Pszczółki” (drużynowa Aleksandra Maria Gacioch), V Lubawską Grunwaldzką Drużynę Harcerską „InVictus” (drużynowa Magdalena Kirzenkowska) oraz 25 Lubawską Drużynę Starszoharcerską im. phm. Bronisława Grzymowicza (drużynowa Aleksandra Kowalska). HO Aleksandra Gacioch


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages