Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Święto Niepodległości w Prątnicy i Kazanicach

2013-11-11 12:52:54 (ost. akt: 2013-11-11 12:57:34)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W tym roku Święto Niepodległości obchodzone jest w wielu miejscach. W Zespole Szkół w Prątnicy odbyła się Wieczornica Patriotyczna, a w kościele p.w. św. Jakuba w Kazanicach wielu mieszkańców zgromadziło się na mszy św. w intencji Ojczyzny, po której wystąpili uczniowie Zespołu Szkół.

Tradycją stało się, że w hali sportowej ZS w Prątnicy organizowana jest uroczysta Wieczornica z okazji Święta Narodowego w dniu 11 listopada. Do szkoły przybyli uczniowie wraz z rodzinami, a także Tomasz Ewertowski, wójt gminy Lubawa. Wszyscy w skupieniu wysłuchali montażu słowno-muzycznego, który zaprezentowali uczniowie szkoły. By umilić ten czas wspomnień i zadumy, można było posmakować domowych wypieków i napić się kawy.


Na nabożeństwie w Kazanicach zgromadziło się wielu mieszkańców wsi i okolic, poczty sztandarowe, przedstawiciele władzy samorządowej i lokalnych instytucji. Mszę św. odprawili: ks. Szczepan Modliborski - proboszcz parafii Kazanice, ks. Jerzy Hirsz - były proboszcz i ks. Zdzisław Licznerski, proboszcz parafii Rożental. Podczas mszy modlono się za wolność i dzisiejszą Polskę. Po nabożeństwie wszystkich zaproszono na słowno-muzyczny występ młodzieży, urozmaicony filmikiem multimedialnym. Zaprezentowano "wzloty" i "upadki" historyczne naszej Ojczyzny.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages