Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego


Jesienne zabawy w gminnych przedszkolach

2013-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-25 13:04:19)

Autor zdjęcia: GOPS


Misie poznają przyrodę

W grupie zabawowej „ Misie” w Byszwałdzie jesień to czas na poznawanie i odkrywanie tajników przyrody. Wspominając okres wakacyjny, dzieci opowiadały jak spędzały wolny czas ze swoimi rodzinami. Przyniosły pamiątki z wakacji oraz dzieliły się spostrzeżeniami. Na zajęciach plastycznych maluchy wykonały m.in. korale i szal Pani Jesieni, malowały góry, poznały technikę mokre w mokre. W kąciku przyrody przybyły nowe okazy przyniesione przez dzieci, które nazywały, segregowały, porównywały liczebność zbiorów oraz przeliczały elementy. Utrwaliły także wierszyk „Wpadła gruszka”. 
W tym miesiącu obchodziliśmy również urodzinki Agatki, Dawidka oraz Kacperka. Podczas zajęć kulinarnych największą frajdę sprawiła dzieciom sałatka owocowa, placki ziemniaczane, ciasto marchewkowe a także wspólne wykonanie soku warzywno- owocowego.


Kolorowe jesienne dni

W ostatnim czasie maluchy z grupy zabawowej w Grabowie-Wałdykach poznawały kolory. Każdego dnia w przedszkolu dzieci poszukiwały przedmiotów w danym kolorze i tworzyły z nich piękną wystawę. Następnie wykonywały liczne manualne prace, których tematem przewodnim był kolor danego dnia. Oczywiście nauczyły się także piosenki pt.: „Kolorowe kredki”. Jednakże największą radość sprawiało im mieszanie barw i uzyskiwanie z nich kolorów pochodnych. Na zajęciach kulinarnych przyrządziliśmy wspólnie gofry i kolorowe kanapeczki. W naszym przedszkolu nie zabrakło także uroczystości, ponieważ swoje urodzinki obchodzili Rafał i Patryk.


Jesienny czas w Szczepankowie

Jesień to piękna pora roku, w której wielobarwne kolorowe liście dodają uroku. Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Szczepankowie chętnie korzystają z jej darów. Dzieci wraz z wychowawcą, kiedy tylko sprzyja pogoda chodzą na spacery, aby obserwować przyrodę. Dużą radość sprawia im rzucanie się kolorowymi liśćmi. Uczestnicy świetlicy lubią pomagać w kuchni. W ostatnim czasie przygotowały deser owocowy. Z chęcią obierały i kroiły owoce, a następnie ubijały na zmianę bitą śmietanę. Na kolejnych zajęciach kulinarnych przygotowały ulubione frytki. Natomiast podczas zajęć plastycznych wykonywały kolorowe pieczątki z ziemniaków.


W czarnej ziemi rosły, rożne kształty mają…

W grupie zabawowej w Mortęgach w nawiązaniu do jesiennych wydarzeń odbył się projekt edukacyjny pod nazwą „ziemniak”. Temat ten był znany dla maluchów, gdyż większość ich rodziców uprawia ziemniaki. Od początku pracy nad projektem z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w jego realizacji. Dzieci otrzymały lupy oraz miary, dzięki którym mogły zacząć obserwację przyniesionych ziemniaków. Następnie na zajęciach zapoznane zostały z historią tego warzywa, dowiedziały się miedzy innymi skąd pochodzi, jak możemy go inaczej nazywać, z jakich części się składa, jakie odmiany uprawiane są przez mieszkańców Mortęg oraz jakie można z nich przygotować.

Jesiennie i owocowo w Rakowicach

Jesień zawitała do uczestników grupy zabawowej w Rakowicach i hojnie obdarzyła ich swoimi przyrodniczymi skarbami. W sali powstał kącik z darami, w którym znajdowały się kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębina oraz liście. Zbiory te stały się bodźcem do przeróżnych zabaw. I tak na przykład maluszki przenosiły je na łyżkach, segregowały, przeliczały, rzucały, układały, czy też toczyły za pomocą nosa. Natomiast z zebranych liści zostały wykonane między innymi barwne bukiety. Jesień to pora roku, w której warto zadbać o swoje zdrowie. Wiedzą o tym także maluszki, dlatego też w tym okresie jedzą dużo owoców. Dojrzałe śliwki, jabłka czy gruszki były tematem zajęć, podczas których dzieci rozpoznawały je za pomocą zmysłu smaku, dotyku i zapachu. 


Gdzie tak miło, jak w przedszkolu…

W ostatnim miesiącu w grupie zabawowej w Złotowie odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci na tę uroczystość zaprosiły swoich najbliższych. Złożyły przysięgę, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Następnie odbył się słodki poczęstunek dla maluchów oraz przybyłych gości. Podczas zajęć przedszkolaki z przyniesionymi owocami i warzywami oraz przetworami wykonywały wiele czynności mających na celu zapoznanie się z nimi. Warzyły, mierzyły, segregowały, przeliczały, porównywały, smakowały, robiły kanapki, gofry czy frytki. Przygotowały także jabłka do suszenia oraz wykonały sok jabłkowo-marchewkowy. Dużym powodzeniem wśród maluchów cieszyła się zabawa „zupa jarzynowa”.OPS GL 


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages