Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

„Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj”, czyli kampania PKP

2013-10-10 12:12:52 (ost. akt: 2013-10-10 12:13:39)

Autor zdjęcia: Archiwum SP

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu wzięli udział w kampanii pod hasłem „Bezpieczny przejazd- zatrzymaj się i żyj”. Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele PKP z Olsztyna i przeprowadzili prelekcje nt. bezpiecznego poruszania się na przejazdach kolejowych.

Pogadankę prowadziła Wiesława Pawska – naczelnik działu organizacyjno-prawnego, archiwizacji i informatyki użytkowej, która jest koordynatorem tej kampanii w regionie warmińsko- mazurskim. Uczniowie wysłuchali pogadanki i obejrzeli filmiki obrazujące omawiany temat. Mogli zapoznać się także z pracą funkcjonariuszy SOK (Służby Ochrony Kolei), którzy przybyli z Iławy.

O pracy funkcjonariuszy opowiadał ich przełożony Marek Kowalski – inspektor SOK w Iławie. Uczniowie klas I-III po prelekcji nt. bezpiecznego korzystania z przejazdów kolejowych udali się na stację kolejową w Rybnie, gdzie mogli praktycznie sprawdzić swoje wiadomości. W Rybnie na stacji spotkali się z Krzysztofem Ordyszewskim- naczelnikiem sekcji eksploatacji z Działdowa, który zapoznał dzieci z pracą kolejarzy i z nowoczesnym sprzętem będącym na wyposażeniu stacji w Rybnie, która jest częścią magistrali kolejowej Warszawa- Gdańsk. Linia ta jest przygotowywana do obsługi nowoczesnych pociągów typu „Pendolino” i jest obecnie modernizowana. Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania władzom PKP w Olsztynie i Działdowie za możliwość poznania arkanów pracy kolejarzy.Jarosław Dorawa

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages