Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

To była piękna promocja futsalu

2013-10-08 19:23:36 (ost. akt: 2013-10-09 08:39:57)

Autor zdjęcia: Błażej Urbański

We wtorkowe (8. października) popołudnie w Lubawie rozegrano mecz pomiędzy miejscowym, I-ligowym Constractem i przebywającymi w Iławie na konsultacjach potencjalnymi reprezentantami Polski. Po emocjonującym meczu goście wygrali 3:2.

Starcie z zawodnikami, przed którymi jest szansa na powołania do kadry narodowej Polski w futsalu, przyciągnął na trybuny hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji kilkuset fanów Constractu Lubawa. Mecz trzymał w napięciu od pierwszych sekund. Niestety gospodarze wyszli na boisko nieco stremowani i trener kadrowiczów Andrea Bucciol w 35. sekundzie doczekał się pierwszej bramki swojej drużyny, a jej autorem był Przemysław Siuchno.

Z upływem czasu "Konstruktorzy" opanowali emocje i coraz śmielej atakowali. Niestety na początku drugiej połowy znowu przytrafił im się moment dekoncentracji i przyjezdni trafili do siatki (Krzysztof Filipek). Po chwili było jednak 2:1, gdyż kapitalnym strzałem popisał się Jarosław Szulc. W 33. min potencjalni kadrowicze podwyższyli na 3:1 po golu Pawła Galika, ale na minutę przed końcem (grano 2x25 min.) kontaktowe trafienie zaliczył z przedłużonego rzutu karnego Arkadiusz Modrzewski. Ostatnia minuta to prawdziwe oblężenie bramki gości, które jednak nie przyniosło już efektu, nawet przy rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką (przestrzelił Modrzewski).

— Bardzo fajny mecz, każda drużyna miała w nim inny cel, ale uważam, że to była znakomita promocja futsalu w waszym mieście — skomentował po ostatnim gwizdku trener Andrea Bucciol.