Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Serce urosło przy tenisowych stołach

2013-10-04 10:49:21 (ost. akt: 2013-10-04 11:13:53)
Kiedy jedni się rozgrzewali, inni wciąż stali w długiej kolejce, by zapisać się do udziału w inauguracyjnym turnieju

Kiedy jedni się rozgrzewali, inni wciąż stali w długiej kolejce, by zapisać się do udziału w inauguracyjnym turnieju

Autor zdjęcia: Błażej Urbański

W czwartek zainaugurowane zostały rozgrywki lubawskiej ligi amatorów tenisa stołowego. Frekwencja podczas pierwszej kolejki przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Lubawska liga amatorów tenisa stołowego wystartowała tradycyjnie w pierwszy czwartek października. Jest to już 12. edycja tej imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
— Z tego co pamiętam to było już ok. 60. zawodników, ale to na pewno nasz rekord, a jeśli chodzi o rozpoczęcie sezonu to na pewno — mówi Henryk Dreszler, pomysłodawca ligi. — Aż serce rośnie, jak się patrzy ile jest młodzieży! Ja bardzo wielu twarzy nie kojarzę, co świadczy o tym, że są to zupełnie nowi zawodnicy.

Po oficjalnym rozpoczęciu sezonu, którego dokonał odpowiedzialny za prowadzenie rozgrywek Andrzej Samoszuk, do stołu podszedł właśnie Dreszler i Bolesław Zawadzki, dyrektor Zespołu Szkół im. Wł. Broniewskiego w Lubawie, o którego puchar walczyć będą w tym roku amatorzy odbijania celuloidowej piłeczki. Panowie sprawdzili swoje umiejętności, uścisnęli dłonie i można było rozpocząć prawdziwą rywalizację.

Pierwszy komplet punktów padł łupem obrońcy tytułu, Michała Surdykowskiego. Drugie miejsce zajął wracający do czynnego uprawiania tej dyscypliny Wojciech Łątkowski, a trzecią lokatę wywalczył Tomasz Golder. W zmaganiach największą grupę stanowili pingpongiści z miasta i gminy Lubawa, ale nie zabrakło także reprezentantów z sąsiednich gmin. Bardzo licznie stawili się m.in. zawodnicy z Iławy, Rybna czy Hartowca.

Dodajmy, że spotkania odbywają się w każdy czwartek w hali sportowej przy ul. Gdańskiej w Lubawie. Początek o godz. 17. Wpisowe wynosi niezmienne 5 zł. Zapraszamy zarówno zawodników, jak i kibiców!Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages