Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wnuczek zmienił się w syna i chciał wyłudzić 55 tys. zł

2013-09-26 10:14:40 (ost. akt: 2013-09-26 10:21:05)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policyjna kampania informacyjna nt. wyłudzeń "na wnuczka" przynosi efekty. Zwiększa się świadomość seniorów, którzy potrafią ochronić często oszczędności całego życia. Takim przykładem jest m.in. mieszkanka Lubawy.

Policjanci cały czas uczulają wszystkich mieszkańców powiatu iławskiego, aby zachowali czujność, gdy osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka ich rodziny i prosi o pożyczenie pieniędzy. Wczoraj nieznany mężczyzna zadzwonił, aż do czterech starszych mieszkanek powiatu iławskiego. Kobiety w porę zorientowały się, że osoba podająca się za członka ich rodziny, nim nie jest i chce je oszukać. W ten sposób uchroniły swoje oszczędności.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych nieznany mężczyzna zadzwonił m.in. do mieszkanki Lubawy. Podając się za przebywającego w Niemczech syna próbował wyłudzić pieniądze pod pozorem zadośćuczynienia pokrzywdzonym uczestnikom wypadku, który spowodował. Kobieta zachowała czujność i nie uwierzyła mężczyźnie, który próbował wyłudzić 55 tys. zł.

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując wiek osób starszych, jak również ich dobre serce próbują wyłudzić pieniądze podając się za członków rodziny np. wnuka, syna. Nie dajmy okazji naciągaczom i zawsze takie zdarzenie potwierdźmy kontaktując się z naszymi najbliższymi. Pomoże to ustrzec Nas i naszych najbliższych przed narażeniem się na niebezpieczeństwo i poniesieniem, często znacznych strat.
KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. broda,wybitny absolwent zs #1205587 | 87.57.*.* 26 wrz 2013 20:10

    kiedys zadzwoni prawdziwy wnuczek o pomoc i dostanie od babci dwa ch.... w bok.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages