Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Złotowo świętowało zakończenie żniw

2013-09-04 15:00:00 (ost. akt: 2013-09-04 12:55:00)

Autor zdjęcia: GOPS

W Złotowie odbyła się parafialna impreza na koniec żniw. Doroczne święto rozpoczęto uroczystą mszą świętą, a potem mieszkańcy bawili się na pikniku przy świetlicy wiejskiej.

Mszę odprawił miejscowy proboszcz - ks. Aleksander Rutecki w towarzystwie ks. Antoniego Kitzermanna, rezydenta parafii p.w. św. Anny w Lubawie. Po części religijnej dożynkowy korowód przeszedł na teren pobliskiej świetlicy wiejskiej, gdzie odbyły się oficjalne obchody i piknik dla wszystkich. 
Gości i mieszkańców parafii serdecznie przywitał sołtys wsi, Jan Licznerski. Na uroczystość przybył też Tomasz Ewertowski, wójt gminy Lubawa oraz sołtysi okolicznych wsi.

Na placu przed świetlicą sporo się działo, bo w humorystycznym przedstawieniu wystąpili podopieczni placówki oraz dzieciaki z Lubawy. Wystąpiły też lubawskie Wrzosy i mażoretki. W trakcie niedzielnego pikniku można było skorzystać z wielu innych atrakcji, m.in. kawiarenki, grilla, zabaw integracyjnych, kącika rzeźbiarskiego, loteriady, trampoliny, kącika foto, gokartów i konkursów sportowych. Wieczorem chętni bawili się na zabawie tanecznej. 




Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages