Sztafeta w elicie, Krystian drugi w kraju!

2013-07-29 16:30:37 (ost. akt: 2013-07-29 16:33:44)
Joanna Grzybowska (druga z prawej) podczas biegu na 100m

Autor zdjęcia: LKS Lubawa

Z jednym medalem, w srebrnym kolorze, wrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży lekkoatleci z miasta i gminy Lubawa. Jedyny krążek zdobył oszczepnik Krystian Treder.

Wychowanek trenera Leszka Kołodziejskiego wystartował w Łodzi w barwach swojego nowego klubu, Polonii Pasłęk. Krystian w rzucie oszczepem zajął 2. miejsce, a w pchnięciu kulą był 5.

Do finału A awansowała też sztafeta 4x100m. Drużyna LKS Lubawa w składzie Marika Rumińska, Angelika Brzozowska, Oliwia Maćko i Joanna Grzybowska osiągnęła czas 52,39 i zajęła 8. miejsce w kraju.
W startach indywidualnych Asia Grzybowska była 7. w biegu na 200m i 10. w sprincie na 100m (2. lokata w finale B).

Więcej o tych zawodach, które jednocześnie oficjalnymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, już w piątkowym, papierowym wydaniu "Głosu Lubawskiego".