Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Rodzinne świętowanie w gminie Lubawa


2013-06-08 12:00:00 (ost. akt: 2013-06-06 13:05:54)

Autor zdjęcia: OPS GL

Ostatnie dni w placówkach dla dzieci i młodzieży w gminie Lubawa upłynęły pod znakiem wspólnego świętowania Dnia Matki i Ojca oraz Dnia Dziecka. Przedstawiamy skróty ostatnich wydarzeń.

Święto Mamy w Złotowie

Uczestnicy Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Złotowie wiosną uczestniczą w wielu aktywnych zajęciach. W maju dzieci obchodziły Dzień Niezapominajki. Z tej okazji postanowiły upiększyć teren dookoła szkoły, sadząc kwiaty. Każdy mógł wcielić się w rolę ogrodnika. Wraz z członkami Klubu Seniora obchodzili uroczysty Dzień Matki. Dzieci przygotowały krótką część artystyczną. W tym szczególnym dniu chciały wywołać radość i uśmiech na twarzach przybyłych gości. Kiedy tylko pogoda dopisuje uczniowie chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Uwielbiają grać w gry zespołowe, zwłaszcza piłkę nożną. Zważywszy na fakt, iż wyobraźnia dzieci nie zna granic, często sami wymyślają nowe zabawy, chociażby te związane z chustą KLANZA. 


Rodzina to mój dom

W nawiązaniu do trwających XV Warmińsko-Mazurskimi Dni Rodziny w grupie zabawowej w Mortęgach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca pod hasłem „Rodzina to mój dom”. W tym szczególnym dniu dzieci zaprosiły swoich rodziców, by tym samym podziękować im za trud opieki i wychowania. Maluchy przygotowały występ, a następnie wręczyły laurki i prezenty. Po słodkim poczęstunku piosenką „Wszyscy są” przedszkolaki zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy. Zadaniem rodziców było odnaleźć siebie na portrecie, miarką „na oko” zmierzyć sznurek czy rozpoznać swoje dziecko po włosach. Ciekawym zadaniem było wykonanie „Mini drzew genealogicznych”. Podczas ostatniego punktu spotkania na twarzy maluchów pojawiły się szerokie uśmiechy, a to za sprawą masażyku wykonanego przez rodziców do wiersza „Idzie Ola do przedszkola”.

Wspólne świętowanie w Byszwałdzie

Koniec maja i piękna pogoda sprzyjały spotkaniom w rodzinnym gronie. „Pszczółki” z Byszwałdu zaprosiły swoje najukochańsze mamusie na przygotowany występ. Dzieci pochwaliły się swoimi umiejętnościami aktorskimi i muzycznymi, a na koniec, wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki oraz laurki. Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z obchodów Dnia Matki w Byszwałdzie. Kolejna imprezą był Dzień Dziecka. Niezapomniane chwile, pełne radości przygotowała dzieciom Rada Rodziców SP w Byszwałdzie. 


Zapachniało chlebem…

W grupie zabawowej w Szczepankowie w ramach XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny odbyło się spotkanie pod hasłem „Pudełko rodzinnych tradycji”. Do przedszkola przybyły mamy, a także panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Tematem przewodnim spotkania było przekazanie tradycji związanych z wypiekaniem swojskiego chleba, a także wykonanie pacynek. W dalszej części maluchy wraz z gośćmi przygotowały ciasteczka. Kolejnym punktem spotkania była wspólna zabawa i udział w przygotowanych konkurencjach. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. To był wyjątkowy dzień i wyjątkowe doświadczenie dla maluchów.


Dla Mamy i Taty piosenki i kwiaty
W ramach Dni Rodziny w grupie zabawowej w Sampławie odbył się uroczysty Dzień Matki i Ojca. Na tę uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście - rodzice oraz młodsze rodzeństwo przedszkolaków. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną przygotowaną przez dzieci. Były wiersze, piosenki i taniec. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, dzieci rozdały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Po występach goście zasiedli do wspólnego poczęstunku, a tuż po nim rozpoczęły się wspólne gry i zabawy. Wszyscy świetnie się bawili!Więcej informacji na gosplubawa.pl.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages