Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

W gminnych placówkach sporo się dzieje

2013-05-03 12:00:00 (ost. akt: 2013-04-30 15:42:56)

Autor zdjęcia: OPS GL

Prezentujemy kolejny opis zajęć w placówkach w gminie Lubawa. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.


Członkowie Klubu Seniora w Byszwałdzie spotkali się z pielęgniarką środowiskową, Urszulą Markowicz. Uczestnicy spotkania zapoznali się z wpływem chorób cywilizacyjnych XXI wieku na jakość życia oraz jak zapobiegać powstaniu lub minimalizować ich skutki. Zdrowy styl życia jest najlepszą profilaktyką chorób. Bardzo ważne są również regularne badania i kontrole. Trzymając się tego Pani Urszula zmierzyła wszystkim ciśnienie krwi oraz poziom cukru.

Dzieci z Grupy Zabawowej w Łążynie korzystając ze słonecznej pogody wybrały się na wiosenny spacer. Podziwiały otaczającą ich naturę, szczególną uwagę zwracały na kwiaty w pobliskich ogródkach, nazywały je i określały kolory. Spacerując wybrały się też sprawdzić czy przyleciały już bociany i ku wielkiej radości przedszkolaków bociany osiadły już w swoim gnieździe. Zwieńczeniem wyprawy były zajęcia kulinarne, w trakcie których dzieci przygotowały frytki.


W grupie zabawowej w Mortęgach realizowany jest projekt: „Zawody”, podczas którego maluchy poznają różne prace wykonywane przez ludzi. Pierwszym punktem projektu było poznanie zawodu krawcowej, dzieciaki odwiedziły pracownię krawiecką w Lubawie. Maluchy oglądały atrybuty krawieckie - miarę krawiecką, nożyce do cięcia materiału, nitki, zamki, guziki.. Kolejnym przystankiem był lubawski zakład, w którym dowiedziały się, że krawcowa może szyć nie tylko ubrania, ale także namioty czy kamizelki kuloodporne.


Wiosna zawitała już na stałe, uczestnicy Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Sampławie dużo czasu spędzają na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Do ulubionych wiosennych zajęć wychowankowie zaliczają grę w hokeja na trawie, piłkę nożną i wiele innych zajęć ruchowych. Podczas zajęć plastycznych dzieci i młodzież wykonywały kolorowe witrażowe motyle oraz pszczoły i kwiaty, które nadały sali wiosenny wygląd. 


Ciepłe, słoneczne dni pozytywnie wpływają na aktywność dzieci i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej w Rakowicach. Dużym powodzeniem cieszą się zabawy edukacyjne oraz logopedyczne. Doskonałą formą edukacji okazała się gra „Rummikub” – gdzie oprócz świetnej zabawy uczestnicy kształtują spostrzegawczość, logiczne myślenie, oraz zdolności matematyczne. W ramach zajęć sportowych odbył się turniej mini – hokeja. 


OPS GL


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages