Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Lubawski bank pomaga spełniać dziecięce marzenia

2013-04-12 12:22:50 (ost. akt: 2013-04-12 12:26:06)

Autor zdjęcia: Marcin Kuhn/BS Lubawa

W czwartek, 11 kwietnia w Banku Spółdzielczym w Lubawie 
spełniły się marzenia czwórki dzieci, bo odbyło się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas wizyty dzieci poznały siedzibę placówki i dostały wymarzone prezenty.

Uroczystość rozpoczęła przemówieniem i serdecznym powitaniem przybyłych gości przez Magdalenę Waldan, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubawie oraz Patrycję Wróbel z Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja. 

Następnie po wspólnych zdjęciach, w Sali Konferencyjnej odbyło się wręczanie prezentów.

Pierwszą marzycielką była czteroletnia Magda z mózgowym porażeniem dziecięcym. Dziewczynka nie chodzi samodzielnie, nie mówi, nie chwyta w rączki. U Magdy zdiagnozowano również niedosłuch II stopnia. Dziewczynka uwielbia czas spędzony na świeżym powietrzu, a jej największym marzeniem była huśtawka ogrodowa. Oprócz wymarzonej huśtawki dodatkowo otrzymała ogromnego pluszowego misia, który zapewne będzie towarzyszył jej podczas miło spędzonych chwil na huśtawce. Magda była zachwycona prezentami.

Jako druga swoje prezenty otrzymała jedenastoletnia Patrycja, która choruje ona na rdzeniowy zanik mięśni, chorobę genetyczną prowadzącą do całkowitego zaniku mięśni. Na tę chorobę dziś nie ma jeszcze lekarstwa. Patrycja porusza się na wózku elektrycznym, sprawną ma jedynie prawą rękę. Odizolowana od rówieśników, dziewczynka marzy o przyjacielu. Patrycja otrzymała, towarzysza na dobre i gorsze dni, wyśnionego pełnego miłości szczeniaczka rasy Yorkshire Terrier.

Kolejnym dzieckiem, któremu spełniły się marzenia był czteroletni Mateusz chorujący na autyzm. Ukochanym i bezpiecznym dla chłopca światem są cyferki. Każdego dnia Mateusz dojeżdża do przedszkola przeszło 40 km. Aby w pełni wykorzystać czas spędzony w samochodzie, chłopiec otrzymał tablet edukacyjny Goclever Genius 7 oraz zabawkę edukacyjną Zig-zag. Mateusz bardzo ucieszył się ze wszystkich prezentów.


Ostatnim marzycielem tego dnia był czternastoletni Marekc horujący na mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec porusza się samodzielnie, ma za sobą dwie operacje stóp, przed nim jeszcze jedna. Marek jest dumnym gimnazjalistą i wielkim fanem piki nożnej, dlatego też otrzymał on zestaw do gry w piłkę oraz wymarzony basen ogrodowy. Marek ucieszył się z otrzymanych prezentów i już nie może doczekać się upalnych dni, aby rozkoszować się chłodną kąpielą we własnym basenie.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze za sprawą zarządu i pracowników BS Lubawa. Marzyciele byli zachwyceni prezentami, a dorośli bardzo wzruszeni spotkaniem. Rozdawania prezentów dopełnił pyszny słodki poczęstunek. To były miłe chwile, żeby porozmawiać i lepiej się poznać. 
Fundacja Dziecięca Fantazja współpracuje z Grupą BPS zrzeszającą Bank Spółdzielczy w Lubawie.

Materiał BS

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages