Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Championi deklasują rywali!

2013-04-07 21:47:11 (ost. akt: 2013-04-07 21:48:59)

W Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w wersji semi-contact oraz Puchar Polski Juniorów i Kadetów w wersji light-contact i semi-contact. CSW Champion Lubawa znakomicie zaprezentował się startując w siedmioosobowym składzie zdobywając 6 złotych i 2 srebrne medale!

Natomiast drużynowo uzyskał 2 miejsce! Podwójnym złotem cieszył się Jakub Sosnowski, który startując w Pucharze nie dał szans swoim rywalom zarówno w wersji semi jaki też w light-contact. Powrócił także po dłuższej przerwie Filip Czamajło tym razem znacznie cięższy z bogatym doświadczeniem górował w swojej kategorii, gdzie nie dał sobie odebrać pozycji na najwyższym podium zdobywając cenny Puchar Polski.

Rewelacyjną dyspozycją wykazał się Hubert Kaczorowski, który także w Pucharze w wersji semi-contact do finału przeszedł jak burza a w nim z rewanżował się i odebrał zwycięstwo zawodnikowi z Łodzi, który przez 3 lata był niepokonany! A mowa o Oskarze Zawiślak, który w Muszynie podczas Mistrzostw Polski wygrał z Hubertem w finale.

Kolejny Hubert tym razem Łaniewski startujący w Pucharze w wersji light-contact efektownym stylem i z świetnie realizowaną taktyką ze sporą przewagą wygrał tego dnia wszystko co było do wygrania, górując nad przeciwnikami dojrzałością, kulturą walki i niesamowitą wydolnością!

Niestety nie powiódł się finał Sandrze Szczesiak z zawodniczką o tym samym imieniu z Bielsko Białej z którą wygrała podczas Mistrzostw Polski w Muszynie ale kadetek tym razem już jako juniorki startowały także w Mistrzostwach Polski w wersji semi-contact, gdzie uległa kilkoma punktami, pomimo to Sandra jest bardzo poważnie brana pod uwagę na powołanie do kadry narodowej przygotowującej się do Mistrzostw Europy!

Ostatnimi zawodniczkami z pośród kadetek młodszych, które startowały w Pucharze były Paulina Turulska i Oliwia Rucińska w wersji semi-contact, które zdeklasowały dosłownie swoje rywalki wygrywając wszystkie starcia przed czasem dochodząc do finału w którym niestety musiały po raz kolejny ze sobą skrzyżować rękawice.

Wygrało większe doświadczenie Pauliny Turulskiej, która sięgnęła po kolejny Puchar Polski! Jest to niewątpliwie ogromny sukces, który potwierdza wysoką dyspozycję lubawskich fighterów po raz kolejny na bardzo prestiżowej imprezie Polskiego Związku Kickboxingu!

Piękny i skuteczny styl walki powodował że większość starć kończyliśmy przed czasem, nie dając zbyt wiele do powiedzenia rywalom z innych klubów. Na uwagę należy podkreślić fakt iż tylko dwie porażki doznaliśmy podczas tych zawodów: Sandra Szczesiak w finale i Oliwia Rucińska także w finale, ale to już był bój klubowy.

Bardzo pochlebne opinie mogliśmy zbierać na temat znakomitej formy i wyszkolenia lubawskiego teamu od trenerów innych klubów jak i także zawodnicy Championa mogli się cieszyć kiedy proszeni byli do wywiadów telewizyjnych za raz poza zakończonych swych wygranych walkach. Warto zaznaczyć że startowaliśmy jeszcze nie całkowicie w optymalnym składzie w którym zabrakło miedzy innymi Oliwii Lóźniewskiej i Piotrzkowskiej, nie było z nami także znakomitych zawodników jakimi są Konrad Łaniewski, Damian Gadulski czy Jakub Leliwa…

Teraz jedynie nam pozostaje czekać na kolejne powołania do kadry narodowej, które niewątpliwie nastąpią i na również znakomitą dyspozycję podczas wrześniowych Mistrzostw Europy, które organizowane będą w Polsce. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie rodziców zawodniczek i zawodników a szczególnie p. Małgorzacie Gadulskiej, która bezustannie wspiera nasze wyjazdy!

Wyniki:
- Puchar Polski Kadetów Młodszych w wersji semi-contact w kat wag do 47 kg zdobył Hubert Kaczorowski
- Puchar Polski Kadetek Młodszych w wersji semi-contact w kat wag do 32 kg zdobyła Paulina Turulska
- II miejsce w Pucharze Polski Kadetek w wersji semi-contact w kat wag do 32 kg zdobyła Oliwia Rucińska
- Puchar Polski Kadetów Starszych w wersji light-contact w kat wag do 47 kg zdobył Hubert Łaniewski
- Vice Mistrzynią Polski Juniorek w wersji semi-contact w kat wag do 55 kg została Sandra Szczesiak
- Puchar Polski Juniorów w wersji light-contact w kat wag do 84 kg zdobył Filip Czamajło
- Puchar Polski Kadetów Starszych dwukrotnie w wersji light-contact i semi-contact w kat wag do 57 kg zdobył Jakub Sosnowski

Klasyfikacja drużynowo:
1. Dragon Beskid Bielsko Białą
2. CSW Champion Lubawa
3. Maximus Gdynia
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kier #1047738 | 83.9.*.* 8 kwi 2013 13:04

  to,prawda,słyną na całą Polskę,my powinniśmy być z nich bardzo dumni

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lubawiak #1047326 | 109.95.*.* 8 kwi 2013 00:29

  Potęga lubawskiego sportu!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages